Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73

Temat: 2.4JTDM odpowietrzanie układu chłodzenia

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    jak odkręcisz korek zbiornika na zimnym to płyn Ci sie podnosi ? ile płynu Ci ubyło ? Jakie masz cisnienie w ukladzie ?
    Ten plastikowy pipek przy kanale wodnym - trzeba uważać bo lubi sie urwać to plastik (pod żadnym pozorem nie okdrecać na cieplym…) czesto w 159tkach masz małe wycieki płynu przez ten odpowietrznik.

    Ja na Twoim miejscu bym nia nie jezdzil tylko oddal do mechanika, szkoda by bylo przegrzać motor.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 04-03-2015 o 12:02

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jak odkręce korek zbiornika na zimnym to jest małe syknięcie, ale płynu nie przybywa/ubywa.

    No więc tak, jak wszystko się zaczęło to było dosłownie 1-2mm pod kreską MINIMUM. Dolałem więc na MAX... próbowałem, kombinowałem i w końcu napełnił się dolny gruby wąż. spadło znów na MIN i dolałem z powrotem na MAX.

    Od tamtej pory nic się nie dzieje... w sensie w zbiorniczku płynu jest tyle samo.

    Ciśnienie w układzie... takie, że spokojnie mogę te grube węże ściskać. W FES/MES jest odczyt??


    Dzisiaj muszę wrócić do domu... ale odstawiam auto na bok do wymiany pompy... (i przy okazji rozrządu)
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    Sprawdż dokładnie, czy to wina pompy. Jak układ wodny jest dobrze odpowietrzony, to po ściśnięciu któregokolwiek przewodu wodnego w zbiorniczku wyrów. poziom płynu powinien się podnieść. Jeżeli tak jest, odpal silnik i obserwuj temp. na wężach. Do chwili otwarcia termostatu, gruby wąż idący do góry chłodnicy powinien być zimny, przy ok. 90^ musi być ciepły, jeżeli gorąca woda nie idzie do chłodnicy, może być walnięty termostat. Sprawdż, czy na pewno nie masz odpowietrznika w górnym rogu chłodnicy (tego naprzeciw aku.), u mnie na pewno jest i nim odpowietrzam układ.

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Kaz, jeden wąż nagrzewnicy jest ciepły, a drugi zimny... czyli w małym obiegu nie ma cyrkulacji wody. Albo... coś zablokowało cyrkulację.

    Po ścisnięciu któregokolwiek grubego węża płyn w zbiorniczku się delikatnie podnosi (generalnie ruch wody widać).

    Termostat jest sprawny- drugi wąż się nagrzewa jak temp dochodzi do 90 stopni. Jakby to był tylko walnięty termostat to miałbym od razu wysoką temperaturę... a w moim przypadku generalnie do dzisiaj trzymało 90 równo.

    Były już przypadki walniętej pompy i objawy były identyczne. Jakby układ był zapowietrzony to już dawno by się odpowietrzył... wierz mi zrobiłem tak już z 80km (temperatura 90 stopni, wiec sie nic nie przegrzewalo).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał szejk Zobacz post
    Z tego, co pamiętam, jeden odpowietrznik jest z przodu silnika. Czarny motylek.
    Foto poglądowe:
    Witam. Mam podobny problem, przez ten otworek wylatuje mi płyn z układu i coś mi się wydaje że był tam jakiż zaworek i go nie ma (może ze starości wypadł) bo jest otworek z którego sączy się płyn. Czy w tym metalowym rozdzielaczu wody powinien być jakiś odpowietrznik?

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Tak, plastikowy motylek. U mnie był również uszkodzony i ciekł. Chyba 15 zł dałem z niego w ASO.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    czyli że pewnie mi ciekł ten motylek, i musiał gdzieś wyskoczyć z tego otworu, bo widzę tylko otwór, a jak ścisnę przewód gumowy doprowadzający płyn to czuć z tego otworku jak przemieszcza się powietrze. Czy ja dobrze myslę?

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    U mnie też tak musiało być... bo teraz ani nie mam plastikowego motylka, ani śruby imbusowej... tylko zwykłą chamską śrubę z łbem 17
    Ale działa.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    AirAjit a powiedz mi bo jak widzę na tym metalowym rozdzielaczu wody są dwa otworki, choć tylko jeden "puszcza płyn"- tam powinny być dwa odpowietrzniki czy tylko jeden? Da się ten odpowietrznik kupić w normalnym sklepie z częściami czy też tylko w ASO? Jak długo jeździsz z tą śrubą? Nie ma jakiś przeciw wskazań?

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ten po prawej to nie jest otworek. To jest cos co jak przewiercisz to bedziesz miec otwor- na pewno to jest kolektor, ktory w innym samochodzie tez moze byc uzyty i jest uniwersalny.

    Nie wiem, czy mozna kupic... ogarniety mechanik znajdzie taka srubke u siebie z jakas sensowna podkladka.

    Ja z tym jezdze odkad kupilem auto i dopiero teraz sie zorientowalem, ze jest troche inne niz fabryka dawala.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Odpowietrzanie układu chłodzenia
    Utworzone przez Bidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2019, 18:06
  2. Wymiana termostatu , uzupełnienie układu i odpowietrzanie
    Utworzone przez cargo241 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 22:47
  3. Odpowietrzanie układu chłodzenia 2,5 v6 ???
    Utworzone przez adi.p1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 19:07
  4. [159] Odpowietrzanie układu paliwowego
    Utworzone przez adio152 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 16:31
  5. Odpowietrzanie układu hamulcowego
    Utworzone przez schumi w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 14:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory