Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Bardzo słabe przyspieszenie 2.016v

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie Bardzo słabe przyspieszenie 2.016v

    Witam. Mój problem polega na tym że auto bardzo słabo przyspiesza pomimo swoich 155 koni. Jestem posiadaczem Alfy od niedawna i nie wiem od czego zacząć. Wydaje mi się też że nawet na postoju silnik dość słabo wkręca się na obroty. Oprócz tego pedał gazu nie pracuje od samego początku tylko łapie dopiero gdzieś tak po wciśnięciu ok 2cm. Kolejna sprawa to to że przy ruszaniu i zmianie biegów są odczuwalne szarpnięcia- też nie wiem czym to może być spowodowane. I ostatnia sprawa-czy można coś zrobić z drążkiem zmiany biegów ponieważ nie wraca on do swojej pozycji na luzie tylko zostaje tam gdzie go ustawimy. Za wszystkie porady i wskazówki z góry bardzo dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Zdejmij mieszek z lewarka - powinna tam być chyba jakaś sprężyna, która albo spadła albo pękła, założyć i lewarek będzie oki. Co do przyspieszenia przyczyn może być wiele ale na początek sprawdź w jakim stanie jest filtr powietrza - jak syf to wymiana, wyczyścić dolot, przepływkę (dobry jest środek o nazwie kontakt do styków elektrycznych), jak nie pomoże sprawdzić parametry przepływomierza na kompie i ewentualnie wymienić.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    W takim razie jutro się za to zabiorę wszystko posprawdzam i napisze o rezultatach. Mam nadzieje że któryś z zabiegów pomoże bo w tej chwili Alfa jedzie tak jakby miała tylko ze 100 koni. Ostatnio ojciec jechał swoją Audi 80 2.0 115KM i ja nie mogłem mu odejść bez większego problemu mnie dochodził a momentami wydawało mi się że jego auto lepiej się zbiera jak moje więc na pewno jest coś nie tak.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Danek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk/Debrzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1,9jtdm Była Alfa Romeo 156 2.0TS 2000r.
    Postów
    363

    Domyślnie

    He.... Szukaj jak najszybciej... Ja ostatni wyciąłem audi a3 1.8T Ale tak jak wyżej wyczyść dolot i sprawdź przepływkę. Sprawdź też czy niema dziury w rurze przeplywka-przepustnica(lewe powietrze, co daje złą mieszankę).Jak to nie pomoże to czyszczenie przepustnicy a jak dalej nic to komputer. I jeszcze pamiętaj żeby od czasu do czasu wlać jakiś dodatek do benzyny. Pisz jak coś się zmieni

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    pamiętaj, że po grzebaniu przy dolocie dobrze jest zrobić MAF-a
    to tak ode mnie

    sprawdź też szczelość kolektora ssącego...


  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał veet Zobacz post
    pamiętaj, że po grzebaniu przy dolocie dobrze jest zrobić MAF-a
    A czy można troszkę jaśniej, Alfe mam od niedawna i w tej terminologii jestem zupełnie zielony dopiero zaczynam się uczyć.
    Mam nadzieję że dzisiaj znajdę troszkę czasu i coś pogrzebię przy niej.
    A jeszcze takie jedno pytanie-czy orientujecie się czy u mnie pedał gazu będzie na linkę czy już na potencjometrze? Zauważyłem taką rzecz że na postoju ciężko jest płynnie dodać gazu są takie jakby przeskoki i tak jak pisałem w pierwszym poście pedał nie reaguje od początku tylko dopiero po wciśnięciu tak około 2 cm.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    Więc. Wygląda to tak, że robiąc maf-a przywracasz ustawienia jezdne przepustnicy do ustawień optymalnych-fabrycznych. Po tej operacji komputer zbiera parametry jezdne i zapamiętuje dawki powietrza, paliwa etc. Niekiedy to pomaga przy takich objawach jak twoje. Weź kablelek, fes-a i zrób reset ustawień adaptacyjnych. Jeśli nie masz jak podłączyć komputera to na forum kiedyś ktoś pisał manual, że trzeba odłączyć kleme akumulatora na 40minut, potem podłączyć, na 10 minut włączyć auto i nie dotykać gazu, potem wyłączyć etc... Poszukaj a napewno znajdziesze masz jak podłączyć komputera to na forum kiedyś ktoś pisał manual, że trzeba odłączyć kleme akumulatora na 40minut, potem podłączyć, na 10 minut włączyć auto i nie dotykać gazu, potem wyłączyć etc... Poszukaj a napewno znajdziesz

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Witam. Dzisiaj wyjąłem wtyczkę z przepływomierza i auto odżyło, pięknie przyspiesza na każdym biegu. Jednak pojawiła się marchewa. Czy jeżdżąc przez jakiś czas z wypiętą wtyczką może się coś stać? Czy taka reakcja na odpięty przepływomierz oznacza jego usterkę? W poniedziałek jeszcze wymienię filtr powietrza bo już mam zamówiony i zobaczymy co będzie wtedy. Póki co dziękuję wszystkim za rady.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,577

    Domyślnie

    to na moje masz jakies dziwne auto albo przepływka juz dawno walnieta i jezdzisz na ustawieniach awaryjnych albo nie mam pojecia , moje auto i wielu innych po odpieciu przepływki chodzi bardzo dziwnie albo nie chodzi na wolnych obrotach wcale no chyba ze jezdzisz tylko na gazie a ten podobno nie korzysta z przepływomierza

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    Możliwe, że ktoś zrobił MAF-a na walniętej przepływce... stąd auto jeździło na walniętym przepływomierzu(bynajmniej komputer myślał, że jest on dobry)- albo chińskiej, nie do końca dobrej przepływce... Po odpięciu komputer wrzucił błąd czujnika mac powietrza(stąd marchewa) i przeszedł w tryb awaryjny...

    Jeżdzenie na walniętym albo odpiętym przepływomierzu to katorga dla silnika...

    To tak jak byś miał nurkować z słomką nad powierzchnią wody...


Podobne wątki

  1. Problem - bardzo słabe hamulce
    Utworzone przez freeco w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-06-2021, 16:34
  2. JTDm - brak mocy, słabe przyspieszenie i komunikat...
    Utworzone przez 145Q w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 18:13
  3. Słabe przyspieszenie 2,4 JTD
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 18:09
  4. Alfa 2.0TS słabe przyspieszenie pow. 3tys. obr
    Utworzone przez blady001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 08:09
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 17:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory