Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Naprawa lampki i zapalniczki - bagażnik

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie Naprawa lampki i zapalniczki - bagażnik

    Witam,
    z racji, że to mój 1 post na forum to 2 zdanka na początek.
    Alfę kupiłem parę dni temu i zanim ją zaprezentuję na forum, chciałbym naprawić kilka drobiazgów, dlatego 1 post w tym, a nie w innym dziale

    Wracając do tematu.
    Dziś przyszła pora, na naprawę lampki i zapalniczki w bagażniku. Wczoraj, zaważyłem, że obydwie te rzeczy nie działają

    Zapalniczki, nie udało mi się wyjąć, by sprawdzić kabelki(potrzeba odkręcić całą plastykową osłonę?), jednak po wyjęciu lampki i po podłączeniu miernika wskazało ~5,5.
    Mógłby ktoś mnie nakierować, gdzie szukać przyczyny błędu?


    -----
    Przyjrzałem się dokładniej, z racji, że mam zamontowane paski ledowe, lampka standardowa może być wyłączona, jednak i tak paski nie świecą.

    Gdy 'klikam' zamkiem, co jakiś czas lampki zapalają się na pół sekundy i gasną. Czytając forum pewnie cały zamek do wymiany? Pasuje jakiś inny niż od GT?
    Ostatnio edytowane przez mis ; 15-03-2014 o 18:00

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Sprawdzałeś zamek w klapie?

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie

    dobrałem się właśnie do zamka, jednak to tam można sprawdzić?
    Doczytałem, że po spięciu tych 2 kabelków które są w zamku lampki powinny się palić (obwód się zamknie), więc jutro to sprawdzę, jak to będzie to to zamek do wymiany/naprawy.
    Sprężone powietrze, wd40 czy coś jeszcze może pomóc? z tego co widziałem rozebrać zamka i przeczyścić się nie da ;/

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał mis Zobacz post
    dobrałem się właśnie do zamka, jednak to tam można sprawdzić?
    Doczytałem, że po spięciu tych 2 kabelków które są w zamku lampki powinny się palić (obwód się zamknie), więc jutro to sprawdzę, jak to będzie to to zamek do wymiany/naprawy.
    Sprężone powietrze, wd40 czy coś jeszcze może pomóc? z tego co widziałem rozebrać zamka i przeczyścić się nie da ;/
    u mnie lampka nie świeciła, więc poruszałem bolcem w zamku i wyszło, że nie łączy. Nie wiem jak wygląda sprawa z zapalniczką, czy też wyłącza po zamknięciu bagażnika, wydaje mi się że napięcie powinno być tam cały czas, jakbyś np. chciał przewieźć lodówkę itp. Jeśli problemem z lampką okaże się zamek to kupuj używkę od 147 - o wiele tańsza, wymiana samemu jest dziecinnie prosta tylko zanim rozmontujesz tapicerkę itp. popatrz jak idą te czerwone sznureczki od awaryjnego otwierania bagażnika, bo się potem nagłowisz sporo

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie

    Ja już miałem zamek w rękach wczoraj, wszystko rozmontowałem więc bez problemu i tak jak mówisz, po poruszaniu bolcem, co 10 raz na chwile sie zapalały diodki.

    Co do zapalniczki, właśnie po podłączeniu lodówki okazało się, że nie chodzi. muszę jakoś spróbować ją wyjąć, ale do tego muszę też chyba kilka plastyków odkręcić, bo tak łatwo nie wychodzi.


    -------

    Dziś sprawdziłem, że obydwa kabelki były urwane w tym zamku, zostaje wymiana, czy da to się jakoś naprawić?
    Ostatnio edytowane przez mis ; 16-03-2014 o 21:36

Podobne wątki

  1. lampki pod popielniczką
    Utworzone przez aquarius6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 14:19
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39
  3. wymiana oleju w skrzyni biegów,naprawa zapalniczki
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 15:16
  4. lampki poduszek
    Utworzone przez september w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 23:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory