Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: AR 147jtd 2002r problem z zamkiem klapy bagażnika

  1. #11
    turek77
    Gość

    Domyślnie

    To taki zwykły próbnik napięcia 6V, 12V. Nie jest to led.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	probnik-napiecia-6-24v-ar030003.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	8.5 KB
ID:	58227

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy -> Pszczyna
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1 .9 JTD 8 V 115 KM
    Postów
    118

    Domyślnie

    Nie możesz podłączać szeregowo próbnika z cewką , opór próbnika jest tak duży że cewka nie ma "siły" podciągnąć.
    Możesz szeregowo z cewką podłączyć żarówkę samochodową , a próbnik podłącz równolegle do cewki.

  3. #13
    simon81
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał turek77 Zobacz post
    Dzięki wielkie za pomoc. Dzisiaj znowu będę kombinował jak tylko wrócę z pracy. Co do ostatniej porady: masz na myśli sprawdzenie napięcia w obu przewodach w kostce którą podpina się pod siłownik?
    Jeszcze mam takie pytanie: Do zamka dochodzą 2 kable. Jeden podłącza się pod siłownik i wiem za co jest odpowiedzialny ale druga kostka podpinana jest pod zamek mechaniczny. Jaką rolę to spełnia?
    na koncu kabla w samym zamku jest mikrostyk, jak otwrzysz klape pokazuje ze jest otwarta

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gacekszadek
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Szadek,Łódzkie
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Witam.
    Miałem identyko problem w swojej GT. Pierwsze objawy to sporadyczny brak reakcji mechanizmu na wciśniecie przycisku otwierania czy to z pilota czy z kokpitu. Trzeba było kilka a później nawet kilkakrotnie wcisnąć, żeby bagażnik otworzył się, aż przyszedł moment kiedy mechanizm całkowicie odmówił posłuszeństwa. Rozebrałem mechanizm, podłączyłem silniczek "na krótko" pod zasilacz i ...działa, podłączyłem miernik pod przewody... wszystko ok,napięcie dochodzi, więc trochę zrobiła się zagadka. Pomyślałem więc tak jak tu wyżej ktoś napisał, że napięcie dochodzi ale prąd za mały. Taki objaw jednoznacznie mówi, że któraś z wtyczek, połączeń nie przewodzi prądu tak jak potrzeba. Zabrałem się ostro do czyszczenia wszystkich wtyczek i ... Voilà! Zaśniedziałą wtyką okazała się ta pod kierownicą przy bezpiecznikach
    Sorrki za słabą jakość fotki.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0236gg.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	187.9 KB
ID:	138183  

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Ja mialem podobny problem i przez przypadek naprawilem - odlaczylem calkiem akumulator na 10 minut bo walczylem z alternatorem i jak podpialem z powrotem to zapiszczaly czujniki w aucie i zaczely dzialac zamykanie drzwi i klapa bagaznika ze srodka.
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 00:15
  2. [159] problem z otwieraniem klapy bagażnika alfa sw
    Utworzone przez seicodriver w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 15:12
  3. Problem z zamkiem bagażnika...
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 18:13
  4. [145] Problem z zamkiem klapy bagażnika
    Utworzone przez Berti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 15:36
  5. Otwieranie bagażnika zamkiem
    Utworzone przez ocieska w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 13:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory