Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czujnik parkowania przód - jak wyjąc

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16V
    Postów
    43

    Domyślnie Czujnik parkowania przód - jak wyjąc

    Witam. Próbowałem dowiedzieć się w jednym z tematów tutaj ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi wiec pytam jeszcze raz - czy możecie mi powiedzieć jak wyjmuje się czujnik ze zderzaka. Wiem ze wpycha się go w stronę silnika, ale są tam jakieś dwa plastikowe "zaczepy" i nie wiem czy wystarczy je tylko rozchylić czy jest jeszcze jakiś myk.
    Drugie pytanie czy ktoś z was ma może na zbyciu sprawny czujnik w kolorze czerwonym?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,290

    Domyślnie

    Należy: zdjąć zderzak, każdy czujnik jest utrzymywany przez dwa zaczepy, należy je lekko odciągnąć (jednocześnie) i wyciągnąć czujnik. Należy robić to ostrożnie gdyż fabrycznie wkładane są malowane a przy naprawach wielu maluje zderzak razem z czujnikami (można wyjąć z lakierem zderzaka).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    jak jesteś w stanie dostać po zdjęciu osłony do czujnika to da radę bez zdejmowania zderzaka. Ja u siebie wypinałem tył ale tam trzeba zderzak przynajmniej wypiąć i tak jak kolega napisał jest zaczep co trzyma w 2 miejscach. Trzeba to wyciągnąć ruszając na boki za czujnik i powinno wyskoczyć. wypychając na siłę wciskając czujnik możesz odkleić zaczep. Nie kupuj czujnika używki bo nie wiadomo ile podziała, używany już masz. Zobacz w eper jaki numer masz po vin. Na allegro zamiennik 35 zł + dorobić lakier w kolor 15-20 zł w każdym sklepie co sprzedaje lakiery samochodowe i pomalować delikatnie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    Ja nie polecam kupować tanich zamienników. Lepiej kupić używany oryginalny - wymieniałem już 2 czujniki, jeden kupiłem używany i śmiga już z rok a zamiennik za 60 zł niestety nie zadziałał.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16V
    Postów
    43

    Domyślnie

    A gdzie można kupić oryginalny czujnik tylko w serwisie alfy bo w necie nigdzie nie widziałem, i drugie pytanie czy te czujniki da się jakoś rozebrać i wyczyścić bo wczoraj jak alfą stała 8 godz na słońcu to czujniki nagle zaczęły działać a dzisiaj rano znowu wyskoczył błąd. Dodam ze połączenie kostki z czujnikiem już czyściłem i nic to nie dało

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    Czujnik oryginalny nowy kosztuje krocie, znajdziesz w autosklepie24 za 383zł.
    Używany na aledrogo spokojnie znajdziesz w kolorze w cenie około 90zł.
    Czujnika raczej nie da się naprawić, jedynie wymiana wchodzi w grę. U Ciebie po prostu kończy swoje życie, możesz sprawdzić wiązkę, czy nie ma przetarć.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    Ja kupiłem nie oryginał z alledrogo, do tego 50ml farby w sparyu pod kolor, pomalowałem, śmiga do dziś czyli jakieś 2 lata. Jak podepniesz pod MES to zobaczysz który czujnik nie działa.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16V
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie informacje, mes-em już sprawdziłem wiem który jest uszkodzony teraz tylko trochę czasu i będę próbował wymienić

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Nowy oryginał, SWF koło 100 zł + 15 malowanie. U mnie zamiennik działa jak zły tylko inaczej miał wtyczkę bo na wprost a nie w kolanko.

    http://allegro.pl/parktronic-czujnik...798450215.html ja miałem na tyle auta o takim numerze (akurat czerwony), ale i tak bym kupił nowy + malowanie. One mają swoją żywotność, lut puszcza przy płytce a wszystko jest zalane jakąś gumą i nie idzie tego przylutować.

    Oryginał jest na allegro http://allegro.pl/alfa-romeo-156-166...574897787.html

    Czujnik można bez kompa zdiagnozować, działające czujniki stukają i słychać je jak się ucho przyłoży

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik parkowania tył
    Utworzone przez maykel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2019, 16:07
  2. [159] Czujniki parkowania przód
    Utworzone przez Kwiatu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 22:39
  3. [159] Czujnik parkowania prawy przód
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 12:00
  4. czujnik parkowania
    Utworzone przez babus11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 14:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory