Strona 53 z 55 PierwszyPierwszy ... 343444546474849505152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #521
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    To chyba o innych głośnikach piszemy bo w stelvio w podstawowym systemie o ile mnie pamięc nie zawodzi woofery są 20w 4 Ohm i tego nie wiem ale nie sądzę by można było je wymieniać na 2 ohm - teoretycznie przy 12V można by zyskać 2x więcej mocy ale nie bez powodu są takie, nie każda końcówka obsłuży prąd dla 2 ohm.

  2. #522
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,273

    Domyślnie

    W mid i hk są 2ohm.

  3. #523
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Może tak być, te lecą z odzielnego wzmacniacza a standard zdaje się ze scalaczka w radiu.

    - - - Updated - - -


    A odnośnie wysokich skoro masz mid lub hk to być może masz takie wysokotonowce więc wierzę, że są przyzwoite:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qwer.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	11.2 KB
ID:	288204:

    A ja w standardzie pewnie ten plastik:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qweerrt.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	25.9 KB
ID:	288205
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 13-10-2023 o 20:01

  4. #524
    Użytkownik Świeżak Avatar Zet0785
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rumia
    Auto
    Giulia
    Postów
    34

    Domyślnie

    Ma ktoś namiary na oryginalne gniazda do fabrycznych wtyczek woofer oraz tweeter.
    Nie chce ich rozpruwać a do sprzedaży auta chce przywrócić fabryczne głośniki

  5. #525
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Daj fotki tych złączy, to spróbuję pomóc w identyfikacji

  6. #526
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,273

    Domyślnie

    Może komuś się przyda jakby chciał modyfikować coś z subem w Stelvio (MY2021), system tzw. MID.
    Parametry głośnika:
    - impedancja 2ohm
    - moc 40Watt
    - wysokość montażowa 86mm (od powierzchni styku z frontem obudowy do powierzchni magnesu)
    - średnica magnesu 100mm
    - średnica całkowita 210mm (ale da się spokojnie założyć głośnik do 220mm max)
    - średnica między otworami 198mm
    - made by ASK 800200B155
    - i uwaga: montowany normalnie jak wszystkie na 8 śrub a nie jak wcześniej na zdaje się 6. Więc żaden pierścień pośredniczący dla zwiększenia ilości otworów nie jest potrzebny (widać takie stosowane przez ludzi na angielskich na forach alfy).
    Ogólnie wygląda ten głośnik całkiem porządnie w porównaniu do wcześniejszych choć mocą nie powala oczywiście.

    Natomiast to co moim zdaniem jest kompletnie do d* to skrzynka. Niby jest dość sztywna pomimo, że plastikowa ale nie wiem kto wpadł na pomysł żeby zrobić ją jako bass-reflex z wylotem do tyłu prosto na błotnik oklejony 1cm wojłokiem i odległość wylotu do tego koca to raptem ze 2cm. Tak mała odległość powoduje, że dla dłuższych fal (25-45Hz) powietrze wali w niego wydając nędzny furkoczący dźwięk, a zarazem dudni to-to o ten błotnik. Co prawda przy mocy dostarczanej przez ori wzmak tego wszystkiego aż tak bardzo nie słychać, ale jak się doda mocy czymś dodatkowym to brzmi to wszystko słabo. Tak czy inaczej ten bas refleks gra nie do bagażnika jak głośnik a w komorę za tapicerką, bez sensu jak dla mnie.
    Obudowa ma zerowe wytłumienie wewnątrz, wiem, że przy BR nie jest to aż tak krytyczne ale "coś" by mogli jednak włożyć.
    Zamierzam zatkać ten BR i wypełnić obudowę wełną, czyli powiększyć "wirtualnie" tą małą objętość skrzynki.
    Dam znać jaki efekt.

    PS. Może to żadne odkrycie ale z tego co widzę to są dwa rodzaje subów do Stelvio. Chyba starszy bez otworu BR (i chyba wtedy głośnik 4ohm z anemicznym magnesem - z tego co czytam w necie), oraz nowsze z BR i głośnikiem 2ohm z dużo masywniejszym magnesem. Nowsze mają na głośniku kratkę przykręconą do suba ale bez pierścienia z pianki dookoła jak starsze. A szkoda bo on niweluje możliwość telepania się boczka, bez tego boczek ma bez sensu luz ze 2cm.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 30-12-2023 o 17:13

  7. #527
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    56

    Domyślnie

    netzmark - super informacje, w jednym wpisie..
    Czy ktoś ma podobny opis ale dla Giulii w wersji średniej i z HK?

  8. #528
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,273

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Dam znać jaki efekt.
    No więc tak:
    - ten tylny BR zatkany szarą zaślepką od rur hydraulicznych (chyba 50mm) pasuje idealnie na ścisło i cała skrzynka oklejona butylem.
    - wnętrze skrzynki wypełnione po prostu zwykłą watą wg porady pewnego forumowego fachowca od audio :-).
    - cała lewa wnęka wyklejona butylem i k6s
    - dookoła głośnika dodany 20mm pierścień z pianki żeby boczek nie miał luzu
    BR już nie dudni w błotnik, wibracje całej wnęki zniknęły, dźwięk zrobił się bardzo miły (jak dla mnie oczywiście).
    Niestety mocy jest dużo za mało żeby wydobyć z tego suba coś głębokiego. Mogłem testowo dodać dużo więcej na moim śmiesznym DSP i zrobiło się głośno z basem ale niestety kosztem tragicznych zniekształceń. Natomiast pokazało to, że na szczęście głośnik ma spory zapas - nie wiem jak z jego trwałością tylko będzie :-).
    Dołożyłem dla kolejnego testu pożyczony (żeby nie ładować się bez sensu w koszty jeśli by lipa) stary wzmacniacz 300W i dopiero jest super - czysty ładny bas bez zniekształceń. Oczywiście, to nie jest żaden cud, na teście wav z długimi sinusami różnych częstotliwości pokazują się różne drgania, wibracje, buczenia - ale podczas normalnego grania, gdy uderzenia <200Hz są raczej krótkie - jak dla mnie jest zadowalająco i bez żadnego porównania do wcześniej.

    Teraz więc wymiana monoblocka na docelowy. Znalazłem trzy miniaturowe bo niestety 90% tego co na rynku to straszne kloce.
    - Audio System M330.1MD - najmniejszy.
    - HiFonics Pluto I
    - Phoenix Gold ZXM500.1
    Stanęło na tym ostatnim. Każdy z nich dużo za mocny do tego celu, ale znaleźć słabszy nie idzie. Każdy z nich jest naprawdę mały i pięknie wchodzi za fotel obok PDC.
    To chyba koniec mojej zabawy z subem.

  9. #529
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    56

    Domyślnie

    Mam w Giulii audio HK. Po obejrzeniu tego malutkiego Phoenix Gold ZXM500.1 chciałbym wpiąć go w suba na podszybiu, kable audio na Hi-Pass, zasilanie i powinno działać. Zastanawiam się tylko czy ten 6-Ohmowy (6Ohm/50Watt) Sub Harmann-Karton wytrzyma taką moc, czy od razu szukać czegoś innego o większej mocy?
    Ostatnio edytowane przez giuliawest ; 01-02-2024 o 12:44

  10. #530
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    Przez to że jest 6Ohm to masz mniejszą moc z tego samego wzmaka. po prostu nie puszczaj zbyt mocno. z czasem pewnie lepiej byłoby wykombinować mocniejszego/lepszej jakości bo taki mały free air w półce to nie ma szans zagrać zbyt dobrze
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory