Strona 22 z 28 PierwszyPierwszy ... 1213141516171819202122232425262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 275

Temat: czujniki poziomowania lamp xenon

  1. #211
    Użytkownik Świeżak Avatar Honk
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    W-wa / B-B
    Auto
    była 147 1.9 jtdm TI, jest 159 2.4 jtdm Q-Tr
    Postów
    54

    Domyślnie

    Panowie,
    Prośba o pomoc/odpowiedź - próbowałem przeszukać forum, ale nic nie wskórałem.
    Mam ori xenony z pełnym osprzętem. Wszystko dobrze działa chyba, bo po włączeniu poziomują się, ale mam wrażenie, że świecą za nisko (za krótki zasięg światła). Da się ustawić jakoś ich podstawową wysokość, którą później na podstawie czujników auto zmieni w razie potrzeby czy jeśli faktycznie za krótko świecą to coś jest nie tak po prostu - np. zepsuty jeden z czujników właśnie?
    Pozdrawiam i z góry dzięki!
    GH

  2. #212
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    tak, ustawia się śrubami przy reflektorach.

    warto byłoby sprawdzić jednak czy czujniki dają dobry sygnał, i czy kalibracja jest OK. bardzo częstym problemem jest to że przy wymianie przedniego lewego wahacza, mechanicy przykręcają nieprawidłowo mocowanie dźwigienki czujnika. z tyłu znowu też teoretycznie da się zruszyć to. może zmiana sprężyn, czy po prostu pęknięcie lub siadnięcie, tez zmieni co czujniki pokazują w stosunku do wartości z czasu ostaniej kalibracji (najczęściej w jeszcze w fabryce)

    w ogóle to najlepiej pełny MES na lapku albo alfa obd demo na komórce, ELM327 (bluetooth preferuje), do tego adapter typ 1/zielony, połączyć się z lewym xenonem, popatrzyć jaikie napięcia dają czujniki (normalnie typu 1.5-3V na równym, bez obciążenia), porównać z napięciami zapissanymi w kalibracji, jeśli są jakieś różnice puścić kalibrację, i dopiero po tym ustawiać śrubami przy reflektorach.

    a tak ogólnie to słabo szukałeś - pisałem to już wielokrotnie, założę się że w tym wątku więcej niż raz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #213
    Użytkownik Świeżak Avatar Honk
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    W-wa / B-B
    Auto
    była 147 1.9 jtdm TI, jest 159 2.4 jtdm Q-Tr
    Postów
    54

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź - przelecę ten wątek w takim razie jeszcze raz i może zacznę coś działać.

    A to ustawianie śrubami jest na wszystkich xenonach? Bo ja szukałem tych śrub na obudowie (kiedyś znalazłem foto poglądowe gdzie one są) i u siebie nie mogłem ich znaleźć..

  4. #214
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    U mnie w brerze było podobnie...
    Podczas wymiany przednich wahaczy, mechanik źle przykręcił blaszkę od dźwigienki, przez co czujnik się ułamał. Uratowałem go sklejając klejem dwuskładnikowym + dołożyłem odpowiednio docięte blaszki wzmacniające. Do tej pory jest OK.

    Z tyłu w ogóle nie miałem korbowodziku. Nie mam pojęcia dlaczego. Samochód od nowości nic nie miał robione z tyłem. Kupiłem nowy korbowodzik, przykręciłem, pojechałem na ustawienie świateł -> i wszystko śmiga bardzo dobrze.

  5. #215
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honk Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź - przelecę ten wątek w takim razie jeszcze raz i może zacznę coś działać.

    A to ustawianie śrubami jest na wszystkich xenonach? Bo ja szukałem tych śrub na obudowie (kiedyś znalazłem foto poglądowe gdzie one są) i u siebie nie mogłem ich znaleźć..
    raczej tak. tu masz http://allegro.pl/lampa-przod-xenon-...3.html#thumb/4 dobrze widać na 4 zdjęciu, nad dekielkami od kierunków i długich.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #216
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honk Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź - przelecę ten wątek w takim razie jeszcze raz i może zacznę coś działać.

    A to ustawianie śrubami jest na wszystkich xenonach? Bo ja szukałem tych śrub na obudowie (kiedyś znalazłem foto poglądowe gdzie one są) i u siebie nie mogłem ich znaleźć..
    Ciekawe jak można nie widzieć tych śrub ??? Przecież są takie same w zwykłych jak i w xenonach.
    Podjedź na stację diagnostyczną i poproś o prawidłowe ustawienie świateł. Tam też zobaczysz czy czujniki poziomowania pracują u ciebie właściwie.

  7. #217
    Użytkownik Świeżak Avatar Honk
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    W-wa / B-B
    Auto
    była 147 1.9 jtdm TI, jest 159 2.4 jtdm Q-Tr
    Postów
    54

    Domyślnie

    Panowie,
    Raz jeszcze serdeczne dzięki za pomoc i cierpliwość.
    Już śpieszę z odpowiedzią jak można ich było nie widzieć - szukałem regulacji takiej jak była w mojej poprzedniej 147 nie wiedząc wcześniej, że to mają być tutaj takie wielkie wystające śruby. Czytałem wcześniej i to przeoczyłem. Mój błąd, za dużo na głowie ostatnio..
    Raz jeszcze dzięki i będę coś ustawiał, a w tym tygodniu i tak przegląd będę robił to na stacji mi skontrolują.
    Pozdrawiam,
    GH

  8. #218
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2,4 2006
    Postów
    4

    Domyślnie

    Hej,

    Powstał u mnie problem z poziomowaniem świateł xenon, poczytałem temat i podpiąłem MES i oto parametry moje:

    ODCZYT PARAMETRÓW:
    Prędkość pojazdu: 0 km/h
    Napięcie przy włączonym zapłonie: 11,3 V
    Zasilanie świateł mijania: 11,2 V
    Zasilanie świateł drogowych: 0,0 V
    Napięcie lamp Xenon: 92 V
    Moc świateł Xenon: 35,0 W
    Pozycja silnika krokowego: 288,0 Steps
    Oczekiwana pozycja silnika pozycjonowania świateł: 288,0 Steps
    Napięcie czujnika pozycji (przód): 4,52 V
    Napięcie czujnika pozycji (tył): 2,38 V
    Napięcie kalibracji czujnika (przód): 1,48 V
    Napięcie kalibracji czujnika (tył): 2,10 V
    Kalibracja systemu: OK

    Teraz pytanie
    Czy mam uszkodzony przedni czujnik? Czy wystarczy jedynie przeprowadzić kalibrację i powinno być ok?
    (patrzyłem ale bez lekkiego podniesienia nadwozia u mnie za ciasno jest bym ręką sięgnął ten czujnik, na obecną chwilę nie mam jak podnieść by się dobrać do czujnika i ocenić jego stan)
    (oczywiście po włożeniu kluczyka światła idą do góry, następnie na dół, następnie lewe idzie do góry, prawe też idzie, aczkolwiek lewe ustawia się znacznie wyżej jak prawe i ewidentnie widać że światła źle świecą)

  9. #219
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thomin Zobacz post
    Hej,

    Powstał u mnie problem z poziomowaniem świateł xenon, poczytałem temat i podpiąłem MES i oto parametry moje:

    ODCZYT PARAMETRÓW:
    Prędkość pojazdu: 0 km/h
    Napięcie przy włączonym zapłonie: 11,3 V
    Zasilanie świateł mijania: 11,2 V
    Zasilanie świateł drogowych: 0,0 V
    Napięcie lamp Xenon: 92 V
    Moc świateł Xenon: 35,0 W
    Pozycja silnika krokowego: 288,0 Steps
    Oczekiwana pozycja silnika pozycjonowania świateł: 288,0 Steps
    Napięcie czujnika pozycji (przód): 4,52 V
    Napięcie czujnika pozycji (tył): 2,38 V
    Napięcie kalibracji czujnika (przód): 1,48 V
    Napięcie kalibracji czujnika (tył): 2,10 V
    Kalibracja systemu: OK

    Teraz pytanie
    Czy mam uszkodzony przedni czujnik? Czy wystarczy jedynie przeprowadzić kalibrację i powinno być ok?
    (patrzyłem ale bez lekkiego podniesienia nadwozia u mnie za ciasno jest bym ręką sięgnął ten czujnik, na obecną chwilę nie mam jak podnieść by się dobrać do czujnika i ocenić jego stan)
    (oczywiście po włożeniu kluczyka światła idą do góry, następnie na dół, następnie lewe idzie do góry, prawe też idzie, aczkolwiek lewe ustawia się znacznie wyżej jak prawe i ewidentnie widać że światła źle świecą)
    Kalibracji nie rób bo wyjdzie przód poza zakresem. Ewidentnie jest coś przedstawione lub urwane. Trzeba jednak będzie zajrzeć najlepiej bez podnoszenia auta. Wtedy widać w jakiej pozycji jest.

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  10. #220
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    a nie robiles ostatnio czegoś z zawieszeniem u mechanika? oni czesto zle zakladaja ten katowniczek do wahacza, na odwrot lub z drugiej strony, co poza zlymi odczytami moze uszkodzic czujnik czy dzwigienki.

Podobne wątki

  1. Czujnik poziomowania lamp ksenonowych
    Utworzone przez Borson w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 19:20
  2. Dźwigienka poziomowania Xenon pilnie kupie
    Utworzone przez adriang6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 15:21
  3. Reflektory BI-XENON do Giulietty + czujniki poziomowania!
    Utworzone przez camil w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 00:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory