Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 159 1.8 - Wymiana rozrządu / Vanosy?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa 159 1.8 - Wymiana rozrządu / Vanosy?

    Witam serdecznie,

    Od niedawna jestem szczęsliwym posiadaczem Alfy 159 Sportwagon z benzynowym silnikiem 1.8 MPI 140 KM. Po uruchomieniu, silnik zaczyna delikatnie klekotać - chodzi jak Diesel. Co więcej pod uszczelką pod deklem na całej długości silnik się poci. Muszę wymienić rozrząd, jednak mechanik powiedział, że za owe klekotanie powodują vanosy, które odpowiedzialne są za zmienną fazę rozrządu, do tego wymiana uszczelki pod deklem i bum cena wymiany całego rozrządu: 2700 zł. Wydaje mi się to strasznie drogo. Sprawdzałem koszt samego rozrządu z pompą wody i tutaj można zamknąć się w cenie 400 zł. Do tego robocizna, ale czy jest jakaś alternatywa dla wymiany vanosów? To jest strasznie duży wydatek, a przyznam szczerze, że fundusze chwilowo się wyczerpały. Czy ktoś z Państwa mógłby mi coś poradzić w tej sprawie? Nie udało mi się nigdzie znaleźć vanosów jako takich, więc nie mam porównania...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Witam,jeżeli masz coś takiego jak na tym filmie to tak vanosy, inaczej koła zmiennych faz rozrządu do wymiany, ja je kupiłem na ebay'u wydałem jakieś 700zł za same kółka, jak będziesz potrzebował to mogę podać linka.

    https://www.youtube.com/watch?v=dkG2...0BNJrb&index=1

    jak tego nie masz to nie trzeba ich wymieniać !

    Co może powodować klekotanie to może być dużo rzeczy, polecam pozwiedzać i zaciągnąć opinii różnych mechaników, sprawdzić błędy ! olej może wymienić z płukanką silnika.
    Co do rozrządu to pompy nie musisz wymieniać,, w tych silnikach one są prawie bezawaryjne, jak nie cieknie albo koło od niej nie lata (zwróć uwagę czy nie masz takiego rezonansu na wydechu przy ruszaniu) to wystarczy pasek klinowy tylko wymienić i tyle. Jak by było coś nie tak, pompa jest koło rozrządu, a więc przy wymianie nie trzeba rozrządu ściągać.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    poczytaj tutaj http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11576
    tak jak kolega zalecił zmień olej na początek.

    tu masz rozrząd http://allegro.pl/listing/listing.ph...0-uni-1-4-0613

    tu koło ZFR str wylotowa http://allegro.pl/ina-kolo-zmiennych...155099863.html

    Tu wlotowa http://allegro.pl/ina-kolo-zmiennych...180030340.html

    musisz miec typ silnika Z18XER mechanik troche przesadził z ceną
    Ostatnio edytowane przez Black Wolf ; 23-06-2016 o 07:19



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał maarkuss Zobacz post
    Witam,jeżeli masz coś takiego jak na tym filmie to tak vanosy, inaczej koła zmiennych faz rozrządu do wymiany, ja je kupiłem na ebay'u wydałem jakieś 700zł za same kółka, jak będziesz potrzebował to mogę podać linka.


    jak tego nie masz to nie trzeba ich wymieniać !

    Co może powodować klekotanie to może być dużo rzeczy, polecam pozwiedzać i zaciągnąć opinii różnych mechaników, sprawdzić błędy ! olej może wymienić z płukanką silnika.
    Co do rozrządu to pompy nie musisz wymieniać,, w tych silnikach one są prawie bezawaryjne, jak nie cieknie albo koło od niej nie lata (zwróć uwagę czy nie masz takiego rezonansu na wydechu przy ruszaniu) to wystarczy pasek klinowy tylko wymienić i tyle. Jak by było coś nie tak, pompa jest koło rozrządu, a więc przy wymianie nie trzeba rozrządu ściągać.


    Witam serdecznie,

    Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Wszystko wskazuje na, że czeka mnie jednak ich wymiana, jednak w jednym warsztacie zasugerowano mi jeszcze wymianę oleju. Wyczytałem, że do Alfy dobrze sprawdza się Motul 5w40. We wtorek wymienię go i jeszcze chwilę poobserwuję. Jeśli nic się nie zmieni trzeba niestety zainwestować Przy okazji chciałem Kolegów zapytać o jeszcze jedną rzecz. Zauważyłem, że przy ruszaniu na jedynce i na wstecznym wydobywa się taki nie wiem jak to nazwać: metaliczny dźwięk. Czy macie może pomysł co należałoby sprawdzić?


    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Black Wolf,

    Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Przeleciałem temat i wiele wskazuje na to, że jednak czeka mnie ta wymiana, ale myślę że warto jednak na początek trochę zainwestować , żeby autko dobrze posłużyło. Dzięki za linki, nie wiedziałem powiem szczerze od czego zacząć, a to bardzo mi pomogło. Rozrząd zamówiony. Sprawdzę czy po wymianie oleju coś się poprawi.


    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Po płukance i wymianie oleju pomoże na jakiś czas, albo nie pomoże, zależy w jakim stanie masz koła zębate wałków rozrządu, a ten dźwięk przy ruszaniu (coś jak rezonans na wydechu - też tak miałem) jeżeli to jest to to winą tego jest pasek klinowy, jaką temp oleju masz w czasie jazdy i na autostradzie?
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 03-07-2016 o 22:48

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.8 MPI SW 2008r
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam. Wiem że to kilka lat temu, ale może ktoś mi pomoże. W mojej 159 1.8 przy ruszaniu, zwłaszcza z włączoną klimą mam ten irytujący metaliczno świerszczący dźwięk. Także przy większych prędkościach zbyt wysoka temp oleju. I nie rozumiem co ma pasek klinowy do temp oleju, Panowie gdzieś na forum tłumaczyli to sobie na priv, ale chciałbym poznać te argumenty/ wyjaśnienia.

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu bez blokad alfa 147 1.6 105 KM
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2024, 21:09
  2. pierwsza wymiana rozrządu Alfa R 156
    Utworzone przez nexus111 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 09:13
  3. [146] Wymiana rozrządu Alfa Romeo 146 1.4 16 V
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 08:42
  4. Wymiana rozrządu w Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150KM
    Utworzone przez sqadak w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 00:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory