Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: problem z alfą 146 silnik boxer 1,6

  1. #1
    misiaczek192
    Gość

    Unhappy problem z alfą 146 silnik boxer 1,6

    witam. Od 2 tygodni jestem nabywcą alfy 146 z silnikiem 1,6 boxer benzyna + gaz. Autko mi się podoba i wszystko chodziło ok do wczoraj. Mianowicie podczas jazdy nie ważne czy na ciepłym silniku czy zimnym mam prolem. Jadąc autem zaczyna mi szarpać tak jakby brakowało mu paliwa lub gazu puszczam nogę z pedału gazu pracuje ładnie na wolnych obrotach. Daję gaz jadę przez chwilę i znowu się zaczyna tak jakby brakowało mu paliwa albo iskry na świece (nie wiem co go boli ) puszczam pedał po chwili mała przygazówka i znów jest ok a zachwilkę to samo się dzieje. Jeżeli ktoś zna przyczynę takiego zachowania silnika proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    znowu w kółko to samo. a szukajka gryzie, kopie i pluję kwasem.
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Zacznij od dolotu powietrza, może to lewe powietrze zasysane jest przez jakaś dziurę. Po za tym układ zapłonowy do sprawdzenia ( może gubi iskrę a gazole są czułe na to), pompa paliwa, sonda itd. poszperaj na forum . Po za tym szarpie na benzynie i na gazie ?
    Ostatnio edytowane przez gramian ; 03-10-2012 o 12:51

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    To jest chyba największy problem boxerów i jak dotąd bez jednoznacznego rozwiązania.
    I na rozgrzanym jeszcze jak to się rozkręci to słychać takie metaliczne walenie?
    Ja wymieniłem świece i kable i nic, dolot szczelny
    Gdzieś słyszałem, że trzeba przeczyścić przepustnice.
    Podepnij pod kompa (jakiegoś dobrego) i niech Ci powiedzą co dokładnie nie działa, co nie odpowiada.
    Sprawdź jeszcze ile napięcia Ci daje do akumulatora, może za mało jest i pompa przerywa.
    Jednym słowem ch*j wie, niestety :/

  5. #5
    misiaczek192
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Wymieniłem cewke wymieniłem kable i świece sprawdziłem dolot powietrza( króry jest szelny).Podczas jazdy teraz nie robi mi takich numerów ale tak jakby nie zbiera się do końca na obroty. W miarę dodawania gazu powolutku się rozbuja innymi słowami jest trochę mułowate. Jedna uwaga gdy jest silnik zimny słysze na 2 cylindrze któryś popychacz zaworów ale gdy się rozgrzeje na wolnych obrotach cisza. Dopiero jadąc słychać go tak przy 2,5 tys obrotów tak delikatnie (nadmienię że kompresja na każdym tłoku po 12 barów).Teraz to już sam nie wiem czy może to być przyczyną takiego zachowania silnika a z drugiej strony popychacz by słychać było cały czas a w szczególności na ciepłym silniku. Mam pytanie czy przypadkiem to nie panewka ale to sensu by nie miało cały czas by stukała i raczej na wolnych obrotach na rozgrzanym oleju świeciła by się kontrolka oleju mrugała by. ALe czy to autko ma kompa żeby go podpiąć bo ja nigdzie go nie widze ani złącza do wpięcia? Autko z 1995r. Pomocy!
    Ostatnio edytowane przez misiaczek192 ; 05-10-2012 o 00:09 Powód: brak części tekstu

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    wpięcie pod kompa jest od lewej strony przy puszcze od filtra powietrza, powinna być przy gąbce. wejście 3pin, trzeba mieć przejściówkę na OBD2 by się normalnie współcześnie połączyć.
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jester Zobacz post
    wpięcie pod kompa jest od lewej strony przy puszcze od filtra powietrza, powinna być przy gąbce. wejście 3pin, trzeba mieć przejściówkę na OBD2 by się normalnie współcześnie połączyć.
    Podłączenie boxera (1.4 i 1.6) pod komputer to nie taka prosta sprawa. Ani AlfaDiag, ani FES nie komunikuje się z tymi silnikami. Euroscan Visa ponoć daje radę. Ale ten działa wyłącznie w środowisu DOS i potrzeba kabel na port COM (karta PCMCIA/RS232).


  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Witam.
    A że tak zapytam co można sprawdzić przy pomocy Euroscan Visa?
    Podłączałem już moją 156 przy pomocy kabla KKL Viakena i FES oraz UniDiag i nie było problemu, ale jak do tej pory boxerek nie chce ze mną gadać.
    pzdr
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

Podobne wątki

  1. [146] problem z alfą 146 boxer
    Utworzone przez misiaczek192 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 10:13
  2. [145] Problem 145 1.3 boxer gdy jest wilgono na ulicy silnik nierowno pracuje:(((
    Utworzone przez luksik68 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 21:59
  3. [146] poważny problem z alfą 145 1.6 boxer + LPG
    Utworzone przez yogas87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 08:41
  4. poważny problem z alfą 145 1.6 boxer + LPG
    Utworzone przez yogas87 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 10:05
  5. [145] Silnik 1.7i 16V Boxer - problem.
    Utworzone przez Artih w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-05-2009, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory